Campings Lot
10 Campings
Geen filter geselecteerd: Selected filters: :
Camping Lot
Het departement Lot ligt het hart van Zuidwest Frankrijk in de regio Occitanië. Het landschap van de Lot wordt gekenmerkt door wijngaarden, glooiende heuvels, groene bossen, en ondergrondse grotten. Cultuur- en geschiedenisliefhebbers kunnen hun hart ophalen in deze streek.
Kamperen op een camping in de Lot
Kies voor een top vakantie op een kleine camping in de Lot en kom helemaal tot rust. Wordt wakker met het gezang van de vogeltjes en begin de dag met een lekker kopje koffie. Ontdek de middeleeuwse steden en vestigingsdorpen die het departement rijk is. Of ga kamperen op een camping met zwembad in de Lot en beleef veel waterplezier. Geniet van het zonnetje en drink een lekkere tropische cocktail. Of spendeer je zonvakantie op een camping aan een rivier in de Lot en ga een dagje kanoën of kajakken. Verken de prachtige groene natuur en maak een heerlijke wandeling.
Vakantie in de Lot
De Lot wordt omgeven door de departementen Corrèze, Cantal, Aveyron, Lot-et-Garonne, Dordogne en Tarn-et-Garonne. De Lot is een perfecte kampeerbestemming voor zowel een ontspannen als actieve vakantie. Leer de rivieren van het departement kennen per kano, maak fietstochten door de natuur, of ga de bergen in. Of blijf lekker op de camping en neen een verfrissende duik in het zwembad, kom tot rust in het wellnesscenter, of lees een goed boek. Verblijf in een van de vele verhuurmogelijkheden als chalets, stacaravans, safaritenten, of bungalows. Of overnacht in je eigen tent, caravan of camper.
Tips en bezienswaardigheden
In de Lot is van alles te beleven en te zien. Het is een natuur- en erfgoedrijke streek met heerlijke gastronomie, waar je tijdens je kampeervakantie vele karakteristieke dorpjes kunt ontdekken. De hoofdstad van het departement is Cahors en is zeker het bezoeken waard. In het midden van het historische centrum staat het monumentale Saint-Etienne kathedraal. Een andere prachtige bezienswaardigheid van de stad Cahors is de Pont Valentré. Dit is een middeleeuwse brug die door Unesco is opgenomen als Werelderfgoed. Een ander schilderachtig dorpje waar je zeker naartoe moet is Rocamadour. Deze stad is tegen een rotswand aangebouwd en is een bekende bedevaartsplaats. Daarnaast is het juweel van de vallei Saint-Cirq-Lapopie ook een uniek dorpje dat ontzettend mooi is en een bezoek zeker niet mag ontbreken tijdens je kampeervakantie in de Lot.
Meer leuke bezienswaardigheden in de Lot? Bekijk hier: de 10 bezienswaardigheden in de Lot die je niet mag missen
Weer / Klimaat in de Lot
De Lot ligt qua klimaat in een overgangsgebied met invloeden van de Atlantische Oceaan en het Centraal Massief. De zomers zijn warm en zonnig met maximumtemperaturen tussen de 24 en 26 graden. De winters zijn zacht in de valleien, maar in de bergen kan er sneeuw vallen.